Facebook ve Instagram Reklam Yönetimi

Facebook ve Instagram Reklam Yönetimi

Instagram’ı kullanmaya başlama

Reklam oluşturma akışındaInstagram’ı destekleyen bir reklam verme amacı seçerseniz, Reklam Alanları kısmında sizin için otomatik olarak Instagram seçilir.

Reklamlarınızı hem Facebook hem de Instagram’da yayınlamanızı tavsiye etmemizin nedenlerini aşağıda bulabilirsiniz:

  • Yayın optimizasyonu. Yayın sistemimiz, aralarından seçim yapabileceğimiz daha fazla kişi olduğunda en iyi performansı gösterir. Facebook ve Instagram’ı seçerseniz en düşük ücretle en iyi kişileri hedefleyebiliriz.
  • Etkileşim düzeyi yüksek hedef kitleler. Pek çok insan Instagram’ı ilham alabileceği bir platform olarak görmektedir. Instagram Stories gibi yeni reklam formatları, reklamverenler için büyük fırsatlar sunmaktadır ve en çok görüntülenen hikayelerin üçte biri işletmelerden gelmektedir. İşletmelerin Instagram’ı nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram İşletme Araç Kitimizi inceleyin.
  • Son derece kolaydır! Zamanınız yoksa işletmenize ait bir Instagram hesabı oluşturmanıza gerek yoktur. Facebook Sayfanız, Instagram’da reklamı veren hesap olarak görünebilir.

    Instagram için farklı içerikler oluşturmanıza da gerek yoktur. Yapılan bir araştırma, Facebook Haber Kaynağı’yla uyumlu biçimde çalışan içeriklerin genel olarak Instagram Akışında da iyi performans sergilediğini gösteriyor. Instagram’da görseller ve videolar için biraz daha farklı teknik özellikler (en boy oranı gibi) gerekir ancak Reklam Yöneticisi, farklı Facebook ve Instagram kreatiflerini aynı reklam seti içerisine kolayca yüklemenize olanak tanır. Daha fazla bilgi alın