fbpx
 

Google Ads Nedir ?

Google Ads Nedir ?

 

Merhaba , bugünkü yazımızda sizlere Google Ads Nedir ? bundan bahsetmek istedik. Bu yazımızdan sonra eminiz ki daha büyük kitlelere sahip olacak ve işletmenizi büyütebileceksiniz. 🙂

Google Ads (eski adıyla Google Adwords) , Google aramalarında görüntülü reklam vermenize olanak sağlayan bir hizmettir. Günümüzde SEO’nun gün geçtikçe değer kaybetmesiyle birlikte Ads ön plana çıkmaya başladı. Anahtar kelimelerle yapılan aramalarda web sitenizin 1. sıralarda çıkması için belirlediğiniz bütçe ile reklamlar verebilirsiniz. Reklam vermenin yanı sıra web siteniz için anahtar kelime analizleri yapabilir , rakiplerinizin hangi anahtar kelimeler için yatırımlar yaptığını görebilir ve bu yönlerde stratejiler geliştirebilirsiniz.

Genel olarak reklam verilirken yapılan hatalar yüzünden bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bunların başında bütçenizi doğru yönetememek veya kitlenizin, anahtar kelimelerinizin analizlerini doğru yapamamak geliyor. Bu yüzden biz mutlaka bir Reklam Ajansı ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Google Adwords Nedir ?

GOOGLE ADS NE İŞE YARAR?

Goggle Adwords kullanıcıların kendi reklamlarını yapmasını sağlayan bir servisten ibarettir. Peki, müşteriler ve kullanıcılar Google de ne yaparlar. Tabi ki de anahtar kelimeler ile arama yaparlar. … Anahtar kelime kullanıcıların Google‘ın arama kutusuna yazılan kelimedir.

AdWords reklamları; küçük, orta ve büyük ölçekli tüm işletmelere hizmet vermektedir. Bu sisteme dahil olduğunuzda, hedef kitlenizin yapabileceği arama sorgularını, sayfa ziyaretinde bulanabileceği web sitelerini, kategori ve konuları belirleyerek spesifik olarak hedefler ve reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz anahtar kelime kalıplarıyla Google, search alanında reklamlarınızı gösterebilir. Aynı zamanda Google ile anlaşmalı web sitelerinde reklamlarınızı görsel olarak gösterebilir, hatta sayfa ziyaretinde bulunan kullanıcıları remarketing sayesinde, daha uygun maliyetler ile hedefleme yapabilirsiniz. Bu sizi bilen değil, sizi bilmeyen kullanıcıları da potansiyel müşteri portföyünüze eklemenizi sağlar.

Google Ads Nedir ?

Google Ads‘de bir çok reklam türü mevcut. Bunların başında metin reklamları gelse de video, fotoğraf, banner gibi reklam türleri ile de işletmenizi tanıtabilir ve insanların size/sitenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Google Ads için ayırmış olduğunuz bütçe ne kadar fazla ise alacağınız trafik miktarı da aynı oranda artacaktır. Örnek vermek gerekirse: bir anahtar kelime için 10 ₺ bütçe ayırdınız. Fakat rakibiniz 20 ₺ bütçe ile sizden daha çok kitleye ulaşıyor. Bu yüzden yatırım yapacağınız anahtar kelimenin analizlerini doğru yapıp, uygun miktarda bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi reklama ihtiyacınız varsa ve Google Ads kullanmak istiyorsanız , mutlaka tecrübeli reklam ajansı ile çalışmalısınız.