Google Ads Nedir ?

Google Ads Nedir ?

 

Merhaba , bugünkü yazımızda sizlere Google Ads Nedir ? bundan bahsetmek istedik. Bu yazımızdan sonra eminiz ki daha büyük kitlelere sahip olacak ve işletmenizi büyütebileceksiniz. 🙂

Google Ads (eski adıyla Google Adwords) , Google aramalarında görüntülü reklam vermenize olanak sağlayan bir hizmettir. Günümüzde SEO’nun gün geçtikçe değer kaybetmesiyle birlikte Ads ön plana çıkmaya başladı. Anahtar kelimelerle yapılan aramalarda web sitenizin 1. sıralarda çıkması için belirlediğiniz bütçe ile reklamlar verebilirsiniz. Reklam vermenin yanı sıra web siteniz için anahtar kelime analizleri yapabilir , rakiplerinizin hangi anahtar kelimeler için yatırımlar yaptığını görebilir ve bu yönlerde stratejiler geliştirebilirsiniz.

Genel olarak reklam verilirken yapılan hatalar yüzünden bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bunların başında bütçenizi doğru yönetememek veya kitlenizin, anahtar kelimelerinizin analizlerini doğru yapamamak geliyor. Bu yüzden biz mutlaka bir Reklam Ajansı ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Google Adwords Nedir ?

Google Ads‘de bir çok reklam türü mevcut. Bunların başında metin reklamları gelse de video, fotoğraf, banner gibi reklam türleri ile de işletmenizi tanıtabilir ve insanların size/sitenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Google Ads için ayırmış olduğunuz bütçe ne kadar fazla ise alacağınız trafik miktarı da aynı oranda artacaktır. Örnek vermek gerekirse: bir anahtar kelime için 10 ₺ bütçe ayırdınız. Fakat rakibiniz 20 ₺ bütçe ile sizden daha çok kitleye ulaşıyor. Bu yüzden yatırım yapacağınız anahtar kelimenin analizlerini doğru yapıp, uygun miktarda bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi reklama ihtiyacınız varsa ve Google Ads kullanmak istiyorsanız , mutlaka tecrübeli reklam ajansı ile çalışmalısınız.