fbpx
 

Site Hızının SEO Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Site Hızının SEO Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Site Hızının SEO Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Site Hızının SEO Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Site hızının seo üzerindeki etkileri çok yüksektir. Web sitesi hızlı olursa ziyaretçiler aradığına daha kolay ve daha kısa bir sürede ulaşırlar. Web sitesinin yavaş açılması durumunda ise ziyaretçiler yavaş olan siteler yerine daha hızlı siteleri tercih edeceklerdir. Bu durumda trafik kaybı yaşamanız ve Google’da alt sıralamalara düşmeniz kaçınılmazdır.

Web sitenizin açılış hızlarını test edebileceğiniz ve iyileştirmek için neler yapabileceğinizi öğrenebileceğiniz bazı kaynaklar:

Web sitesinin hızlı olması için hız optimizasyonu çok önemlidir. Optimizasyon resimler üzerinde, css dosyaları üzerinde, HTML dosyaları üzerinde, yapılabilir. Optimizasyon için görsel ağırlıkları azaltılmaldır. GT Metrix ve Google Developers üzerinde yapılacak testler sonrası düzenlenmeye ihtiyacı olan resim ve dosyaların listesine ulaşılabilir. Resim ve içerikler üzerinde yapılacak düzenlemeler sonrası tekrar hız testi tekrarlanarak web sitesini hızlandırmak için gerekenler yapılmış olacaktır.