fbpx
 

Site Hızının SEO Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Site Hızının SEO Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Site Hızının SEO Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Site Hızının SEO Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Site hızının seo üzerindeki etkileri çok yüksektir. Web sitesi hızlı olursa ziyaretçiler aradığına daha kolay ve daha hızlı bir sürede ulaşacaklar. Web sitesinin yavaş açılması durumunda ise ziyaret edenler yavaş açılan siteler yerine daha hızlı siteleri tercih edeceklerdir. Bu durumda trafik kaybı yaşamanız ve Google’da alt sıralamalara düşmeniz kaçınılmazdır.

Web sitenizin açılış hızlarını test edebileceğiniz ve iyileştirmek için neler yapabileceğinizi öğrenebileceğiniz bazı kaynaklar:

Web sitesinin hızlı olması için hız optimizasyonu çok önemlidir. Optimizasyon resimlerinin üzerinde, css dosyaları üzerinde, HTML dosyaları üzerinde, yapılabilir. Optimizasyon için görsel ağırlıkları azaltılmaldır. GT Metrix ve Google Developers üzerinde yaptığınız testler sonucunda düzenlenmesi gereken resim ve dosyaların listesine ulaşılabilir. Resim ve içerikler üzerinde yapılacak düzenlemeler sonrası tekrardan hız testi yapılarak web sitesini hızlandırmak için gerekenler yapılmış olacaktır.