fbpx
 

İnternet Reklamlarının Önemi Ve Türleri

İnternet Reklamlarının Önemi Ve Türleri

Yeni medya olarak tabir edilen online kanallarda (internet) ürün ve hizmetlerimizin varlığını bir ücret karşılığında internet kullanıcısı olan potansiyel müşterilerimize sunmak üzere yaptığımız tanıtım çalışmalarına internet reklamcılığı diyoruz.

İnternet reklamları aynı zamanda potansiyel müşterilerimize ulaşmamızda kullanılan en etkili yöntemdir.

Dijitalleşen ve her geçen gün doğal hayata biraz daha entegre olan günümüz şartlarında, reklam yapılacak en önemli mecralardan biri olan İnternet Reklamları, kendi içerisinde de bir çok gruba ayrılmaktadır. Her mecrada farklı şekillerde oluşan ve geri dönüşler alınan internet reklamcılığı, özellikle etkisi ve düşük maliyeti sayesinde günümüzde şirketlerin ve kurumların en önemli reklam mecralarından birisi olmuştur. Detaylı analiz işlevleri sayesinde, çoğu bilgiyi elde edebileceğiniz için hedef kitlenize en etkili ve en doğru şekilde ulaşmanızı sağlayan internet reklamlarını yakından inceleyelim;

İnternet Reklam Mecraları

  1. Google AdWords

AdWords’ün nasıl çalıştığını anlamak ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için anahtar kelimeler, yerleşimler, reklam Sıralaması, teklifler ve kalite Puanı gibi bazı yapı taşları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Seçilen kelimeler ve kelime öbekleri aratılan anahtar kelimelerle özdeşleştiği zaman reklamların görünme olasılığı artar ve daha büyük kitlelere ulaşılabilir. Anahtar kelime genellikle ilgili olduğunuz sektör ile ilgili bir kelime olur. Örneğin; İzmir Dijital Reklam Ajansı.        Doğru yerleştirmeler ile birlikte arama moturunda sizin sektörünüzle ilgili bir arama yapıldığında, reklamınıza  ulaşım oranı da artar.

  1. Youtube

Özellikle geçtiğimiz yıl inanılmaz şekilde büyüyen Youtube reklam alma ve etkileşim açısından da büyümekte. Sistem sadece reklamlarınıza ilgi gösterildiğinde sizden ücret talep ettiği için gereksiz harcama oranı da oldukça düşüktür. İstediğiniz ya da o sırada popüler olan videolarda görünerek bilinirliği arttırabilir, satış oranlarını yükseltebilir ya da yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Burada en önemli konular; hedef kitlenizin izlediği videolar ve güncel trend takibi diyebiliriz.

  1. Sosyal Medya

İnstagram, Facebook ve Twitter gibi mecralarda kullanılan bu yöntem de diğer yöntemler kadar etkili bir method. Prensip olarak şu şekilde çalışır; Reklam vermek istenilen mecra belirlenir ve istenilen sayfalara ya da hedef kitleye uyan kullanıcılara bu reklam sunulur. Aktif kullanım oranı yüksek olan ve hedef kitle özelliklerine yatkın olan sosyal medya mecraları her zaman ilk tercih olmalı.