fbpx

Web Sitesinin Firmalar İçin Önemi

Web Sitesinin Firmalar İçin Önemi

Web Sitesinin Firmalar İçin Önemi

Günümüzde Web Sitesinin Firmalar İçin Önemi gözardı edilemeyecek bir gerçek. Çağın en önemli getirisi olan internet, şirketlere ve kuruluşlara göre birçok açıdan avantaj sağlıyor. Bilinene göre günümüzde arama motorları üzerinden milyarlarca arama yapılıyor ve bu arama kayıtlarında belirli dönemler rapor olarak sunuluyor. İşte bu kullanım ise oranı ve detaylı rapor olanağı varken arama motorlarında yapılan aramalarda web sayfaları ile görünerek bilinirlik ve satış oranını arttırmak şirketler için adeta bir nimet.

Kurallara uyarak ve kullanıcıyı tanıyarak hazırlanmış web siteleri şirketlere çok fazla anlamda yarar sağlıyor. Peki nedir bu kurallar ?

 

DOĞRU WEB SİTESİ NASIL OLMALI?

Web Sitesinin Firmalar İçin Önemi;

 

  1.Anahtar Kelime Yerleşimi Doğru Olmalıdır. (SEO)

Arama motorlarında, hedef kitlenizin kullandığı arama yani anahtar kelimelerini doğru seçtiğiniz ve kullandığınız zaman, kitlenin web sitenize ulaşma şansı daha da artmaktadır. Örnek verirsek; İzmir’de bir inşaat firması, İzmir ve İnşaat sözcüklerini kullanabilir.

 2.Kullanıcı Dostu Bir arayüz Kullanılmalıdır.

Belki de listenin en önemli kuralı olan Arayüz konusu, web sitesi etkinliğinde en etki eden etkendir. Doğru arayüz kullanımı yani kullanıcı dostu bir arayüz için dikkat edilecek yönler;

  • Kullanım Kolaylığı
  • Ziyaretçilerin istediklerini rahat bulmaları
  • Göze hoş gelen bir tasarım olması
  • Karmaşık olmaması

 3.Düzenli Olarak Geliştirilmelidir.

Hatalar var ise değiştirilmeli, düzeltilmeli kullanıcı istekleri doğrultusunda yeni özellikler eklenmeli ya da çıkarılmalı.

 4.İhtiyaçlara Göre Güncellenmelidir.

Dijital dünya sürekli geliştiği için, gelişimlere ayak uydurmak ve son özellikleri kullanmak açısından bütün güncellemeler çok önemlidir. Ayrıca ürün satışı mevcut ise; fiyat ve yeni ürün girişi vb. konularda da güncelleme de yapılmalıdır.

5İyi Bir Websitesi İçin Domain Seçimine de Özen Gösterilmelidir.

Web Sitesinin Firmalar İçin Önemi özenle seçilmiş bir domain ile daha da fazlalaşıyor.Birçok webmaster domain’in bir web sitenin %30’unu oluşturduğunu düşünür. Projeye başlamadan önce, site içeriğine ve amacına uygun bir domain seçilmelidir. Kullanıcılar tarafından akılda kalıcı olması projenin sağlık derecesi için önemlidir. Aynı zamanda Premium olarak adlandırılan domainler, Google aramalarında daha kolay üst sıralara çıkmaktadır. Sadece “yün kazak” satışı yapmak istediğiniz bir e-ticaret sitesi için “yunkazak.com” gibi bir seçimi hem seo açısından güçlü hem de kullanıcının arama sonuçlarında ilk giriş yapacağı siteler arasında olacaktır.